Obstawianie zakładów bukmacherskich nie jest łatwe. W szczególności dotyczy to tych graczy, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z tą dziedziną. Aby nieustannie odnosić sukcesy w typowaniu zakładów, niezbędne jest posiadanie dużego doświadczenia oraz rozległej wiedzy o wybranych dziedzinach sportu, ale także szczęście. Bez szczęścia może okazać się, że nasze zyski będą znacznie niższe. Wytrawnego typera można rozpoznać po tym, że potrafi swojemu szczęściu dopomóc. O co chodzi? Najważniejszy zawsze jest prawidłowy dobór spotkań do obstawiania. Nawet wtedy, gdy wielu graczy opiera swoje typy na wartości i poluje na kursy, które zostały oszacowane w sposób błędny. Tak czy siak w większości sami bukmacherzy umieją w sposób prawidłowy wskazać faworyta oraz zwycięzcę danego spotkania. Oznacza to, że typowanie rezultatu danego meczu w oparciu o najniższy kurs bardzo często okazuje się najlepszym wyborem. 

obstawianie faworytów
Gdzie najwyższe kursy bukmacherskie na obstawianie faworytów?

U których bukmacherów najlepiej opłaca się obstawiać kursy na faworytów?

Wielu graczy bardzo często zastanawia się nad tym, u których bukmacherów w Polsce najlepiej opłaca się obstawiać kursy na faworytów. Konkurencja wśród zakładów bukmacherskich w Polsce stała się bardzo duża, konkurują oni między sobą nie tylko na bonusy czy darmowe promocje ale właśnie na wysokość kursów bukmacherskich i marżę. Dlatego warto czasem sprawdzić, u którego bukmachera kursy na faworytów będą najwyższe. Z myślą o wszystkich tych osobach przygotowaliśmy dzisiejszy artykuł. Naszą analizę oparliśmy na polskiej Ekstraklasie oraz bardzo popularnej do obstawiania Premier League. 

Kursy na Ekstraklasę u bukmacherów – gdzie obstawiać faworytów? 

Ekstraklasa to najwyższa klasa rozgrywkowa piłki nożnej w Polsce. Do porównania wzięliśmy mecz Legia Warszawa – Pogoń Szczecin. Za faworyta uchodziła oczywiście drużyna Legii. Najczęściej powtarzająca się wartość kursów, czyli mediana, ukształtowała się na poziomie 1,90. Taki kurs można było znaleźć u bukmacherów takich jak:

  • PZBUK,
  • LV BET,
  • Etoto,
  • Noblebet,
  • Totolotek,
  • oraz STS.
darmowy bonus bez depozytu w sts 2020
Bonus STS za rejestrację bez depozytu. Kod promocyjny: BETONLINE

Jedynym bukmacherem, który wyróżnił się na tyle innych firm, był Betfan, który zaproponował swoim graczom kurs na poziomie w wysokości 1,75. Lepszą ofertę na wygraną faworyta można było znaleźć w Fortunie – wynosiła 1,91. Największa wartość była z kolei w TOTALbet, gdzie wynosiła 1,95.

Kursy na Premier League u bukmacherów

Kolejną kategorią meczów, którą przeanalizowaliśmy u bukmacherów, były rozgrywki w ramach Premier League, które uważane są przez wielu ekspertów ze świata piłki nożnej za najważniejsze na całym świecie. Dla testu przeanalizowaliśmy mecz Manchester United z West Ham United. Faworytami tego meczu była ekipa Czerwonych Diabłów. Najczęściej występującym kursem w przypadku tego spotkania był 1,42. Oferował go Etoto, Milenium oraz STS. Na analizowany mecz najniższy kurs wystawił bukmacher Noblebet.

Bardzo mocno wyróżniające się oferty mieli Polscy bukmacherzy forBet (1,44), Totolotek (1,45) oraz Totalbet, który zaproponował kurs na poziomie 1,46 i był to najwyższy kurs spośród wszystkich analizowanych firm bukmacherskich w naszym rankingu. Warto zauważyć, że Totalbet zwyciężył w obu naszych kategoriach. Wniosek z tego jest jeden: najlepiej opłaca się obstawiać kursy na faworytów u bukmachera Totalbet, ponieważ ma najlepszą ofertę.