Nie od dzisiaj wiemy, że sport mocno oddziałuje na nasze zmysły. Piłka nożna jest najbardziej popularną dyscypliną sportową. Jednak również siatkówka, piłka ręczna, koszykówka, hokej, boks itp. mają swoich fanów. Sportowcy potrafią nas poruszyć do działania i zmotywować do aktywności fizycznej w tej dziedzinie która nasi idole uprawiają. Czemu zakłady wywołują w nas takie emocje, o tym w dzisiejszym artykule.

Typowanie meczów wywołuje duże emocje

Czy obstawianie zakładów jest dobre dla psychiki?

Aby stać się dobrym typerem trzeba pamiętać o kilku rzeczach. Na początku wiedza o sporcie jest tutaj niezbędna. Nie powinniśmy typować sportów na których temat nie wiemy nic. Najprostszą dyscypliną sportową jaką możemy obstawiać jest piłka nożna, ale bez wiedzy na temat obstawiania meczów najlepiej się wstrzymać od typowania i najpierw nabyć takowa wiedzę. Typowanie zwycięstwa mistrza świata z najsłabszą drużyną jest oczywiste, ale z czasem będziemy chcieli zabrać się za lepsze kombinacje. Mowa tutaj o typowanie ile będzie żółtych kartek w danym meczu lub ilość rzutów rożnych.

STS najlepszy bonus bez depozytu
STS najlepszy bonus bez depozytu

Należy pamiętać, że przy porażkach jak i sukcesach należy zachować chłodną głowę. Też pamiętajmy, że typowanie to nic innego jak hazard i prowadzi to do silnego uzależnienia. Jeśli obstawimy już dany mecz nasze emocje nagle będą wzrastać wraz z nadchodzącym wydarzeniem. W końcu możemy dużo zyskać, ale też i stracić. Napięcie rośnie aż do rozstrzygnięcia wyniku. Przy tradycyjnym obstawianiu emocje już są na najwyższym poziomie, ale przy zakładach na żywo ten próg emocjonalny jest przebity, ponieważ obstawianie i przewidywanie wyników w trakcie transmitowanych rozgrywek naprawdę może wywołać burze emocjonalną.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
efortuna.plFreebet 20 PLNKod: BETONLINE
betfan.pl600 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Emocje towarzyszące przy wygranych zakładach bukmacherskich

Bardzo często bywa tak, że ten rodzaj emocji był dosyć przyjemny i chce się go przeżyć raz jeszcze. Stan ten podobny jest jak po spożyciu alkoholu lub innych używek, potocznie nazywanym hajem emocjonalnym. Efektywny jest wtedy gdy gra jest bardziej ryzykowna. Działa to przez to, że wytwarza się dopamina czyli hormon szczęścia. Jej obecność sprawia, że jesteśmy bardzo szczęśliwi. Po czasie także pojawi się adrenalina. Połączenie dopaminy z adrenaliną dodaje motywacji i ogólnie nas wzmacnia. Dobrą radą jest aby była przy nas osoba która jest też zaangażowana w typowanie i która będzie nas hamowała od zgubnych zapędów. Także warto z tą osobą skonsultować swoje typy aby mogła doradzić nam w jeszcze lepszym wytypowaniu naszych zakładów bukmacherskich.