Pora na kolejny ranking bukmacherów. W artykułach z tego cyklu pomagamy Wam wybrać najlepsze firmy bukmacherskie, które działają na terenie naszego kraju. Oczywiście mowa tu tylko o firmach legalnych, posiadających licencję Ministra Finansów. Tylko obstawianie w tych firmach daje graczom bezpieczeństwo. Pora na nasz ranking najlepszych bukmacherów online.

ranking najlepszych bukmacherów
Ranking bukmacherów – gdzie obstawiać mecze?

Ranking bukmacherów – analizowani bukmacherzy

W naszym rankingu uwzględniliśmy 5 bukmacherów. W tej edycji na tapet wzięliśmy 5 firm, które mogą startować do miana najlepszego bukmachera w naszym kraju. Oczywiście, pozory lubią mylić, dlatego nie wszystkie firmy okazały się tak dobre, jak wskazywałaby na to początkowa analiza. Jakich bukmacherów braliśmy pod uwagę?

Lista recenzowanych bukmacherów:

  • Forbet
  • STS
  • Fortuna
  • Milenium
  • Totolotek

29 PLN bez depozytu w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

Jak widać, na liście znajduje się czterech bukmacherów, których nazwy znane są każdemu, kto choć trochę interesuje się typowaniem meczów. Zapewne zdziwi Was obecność Forbet w tym gronie, ale od razu informujemy, że obecnie jest to jeden z najlepszych bukmacherów w naszym kraju. Zaskoczeni? Cieszymy się bardzo, o to nam chodziło. No dobrze, skoro wiemy już jakie firmy bierzemy pod uwagę, możemy zająć się na poważnie ich ocenianiem. Najpierw jednak przyjrzyjmy się kryteriom wyboru najlepszego bukmachera.

Ranking bukmacherów – kryterium wyboru najlepszego bukmachera

Na początku pragniemy nieco się wytłumaczyć. Przyjęte przez nas kryteria mogą nie pasować każdemu. Chcemy jednak pokazać Wam, na co patrzą osoby, które są z bukmacherką za pan brat i można powiedzieć, że na typowaniu zjadły zęby. Niestety, jesteśmy jednocześnie świadomi tego, że nasze wybory są mocno subiektywne, dlatego każdy może interpretować ranking bukmacherów na swój sposób.

Jako najważniejszy aspekt naszej oceny bukmacherów uznaliśmy wysokość marży stosowanej przez firmy. Dlaczego jest to aż tak istotne, że patrzyliśmy się głównie przez pryzmat tego? Marża bukmachera ma wpływ na wysokość kursów, a wysokość kursów ma wpływ na nasze wygrane. Prościej nie da się tego wytłumaczyć. Znamy wiele osób, które wybierają bukmacherów, patrząc na nich pod kątem oferowanych promocji powitalnych. Nie negujemy tego podejścia oczywiście, ale chcemy przekazać Wam, że jest to rozwiązanie na krótką metę. Promocje może i są dobre i warto z nich korzystać, ale po ich wyczerpaniu nie ma dalej sensu korzystać z bukmachera. My w rankingu skupiliśmy się na rozwiązaniu polegającym na korzystaniu z bukmacherów długoterminowo. I w tym właśnie momencie w grę wchodzą atrakcyjne kursy. Właśnie z tego powodu braliśmy je pod uwagę najbardziej.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
efortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE

Oczywiście nie oznacza to, że nie uwzględnialiśmy promocji. One również były istotne, ale w nieco mniejszym stopniu niż kursy. Zazwyczaj jednak bukmacherzy z dobrymi promocjami mieli także i wysokie kursy, co oznacza, że w naszym zestawieniu nic się nie zmieni. W przypadku promocji najbardziej docenialiśmy te, które nie wymagają od typera inwestycji. Oznacza to, że bukmacherzy oferujący dostawali kilka punktów więcej. Bezpieczny zakład także liczył się wysoko. Najmniej, mimo że w grę wchodzą tu największe pieniądze, punktowaliśmy bonus od depozytu. Raz, że ma go niemalże każdy bukmacher działający legalnie w naszym kraju, dwa, że i tak ciężko go zdobyć, gdyż większość firm ma bardzo wygórowane warunki obrotu. 

Patrzyliśmy także na jakość wykonania strony internetowej oraz aplikacji mobilnej. Jest to niezwykle ważne, gdyż od czytelności i intuicyjności witryny może naprawdę wiele zależeć. Obstawianie nie powinno polegać na szukaniu różnych opcji i funkcji, a na tym, by dobrze się bawić i nie męczyć. Aplikacja mobilna także powinna być dobrej jakości, gdyż obecnie duża część zakładów wykonywana jest właśnie z telefonów i tabletów. 

Praktycznie nie braliśmy pod uwagi za to oferty bukmacherów. Z jednego prostego powodu – wszyscy oferują nam niemalże dokładnie to samo. Jeśli któraś ze spółek wyróżniła się pozytywnie lub negatywnie to oczywiście to odnotowaliśmy, ale bez wchodzenia w szczegóły. Oferta nie miała większego wpływu na ostateczną ocenę.

Ranking bukmacherów – top 5 najlepszych bukmacherów

Nagadaliśmy się aż za dużo, więc pora w końcu przejść do konkretów. Oto nasze top 5 bukmacherów, które są warte uwagi graczy, oczywiście poza tą piątką są jeszcze inne firmy jak Betfan czy Superbet. Mamy nadzieję, że przygotowana przez nas lista przyda się zarówno początkujących, jak i tym bardziej zaawansowanym typerom. 

Miejsce 1 – Fortuna

Zapewne nikt nie zdziwi się tym, że Fortuna wygrała w naszym konkursie na najlepszego bukmachera. Fortuna to zdecydowanie najlepsza spółka w naszym zestawieniu. Możemy wręcz powiedzieć, ze mamy do czynienia z najlepszym polskim bukmacherem. Dlaczego? Jest ku temu kilka przesłanek. Przede wszystkim wysokie kursy. W przypadku Fortuny mamy do czynienia z najniższą marżą na większość dyscyplin sportowych na rynku. Oprócz kursów ważne są także promocje. W przypadku Fortuny otrzymujemy wszystkie ich trzy typy. I choć nie są one najwyższe na rynku, to doceniamy tego bukmachera za ogromną różnorodność.

zakłady bukmacherskie w polsce
Betfan najlepszy bonus bez ryzyka w Polsce

Jakość strony internetowej www.eFortuna.pl jest wysoka. Rok temu poprawie uległa ostatnia słaba strona tego bukmachera, czyli oferta live. Jeszcze do niedawna zakładka zakładów na żywo była tragiczna, wszystko się wieszało i nie chciało działać, jak powinno, teraz jest dużo lepiej. Można wręcz powiedzieć, że typowanie na żywo jest teraz czystą przyjemnością. Co jeszcze? Dobra aplikacja mobilna, konkretna, choć bez wodotrysków, oferta i wiele, wiele innych. Nie da się ukryć, że rejestracja w Fortunie sprawi, że możecie już nigdy nie chcieć wrócić do usług innych bukmacherów. Gorąco polecamy!

Miejsce 2 – Forbet

Drugie miejsce może być natomiast zaskoczeniem dla wielu. Dlaczego tak mały bukmacher jak Forbet zdobył drugie miejsce? Kluczem do sukcesu tej spółki okazały się przede wszystkim kursy, które są naprawdę niesamowite. Niewiele ustępują tym z Fortuny, a w niektórych przypadkach są nawet lepsze. Dodatkowo dochodzi do tego świetnie wykonana strona internetowa oraz aplikacja mobilna. Korzysta się z nich naprawdę przyjemnie i nic nie przeszkadza w obstawianiu.

Minusem zakładów bukmacherskich Forbet jest natomiast średniej jakości promocja. Co prawda jej kwota jest wysoka (2250 PLN), ale już warunki obrotu sprawiają, że nie jest łatwa do zdobycia, więc od nas bukmacher www.iForbet.pl otrzymuje małego minusa. Oferta również nie należy do wyjątkowych. Niemniej jednak samymi kursami i stroną internetową Forbet zdobywa tyle punktów, by trafić na drugie miejsce w naszym typowaniu. 

Miejsce 3 – STS

Trzecie miejsce należy do jednego z weteranów polskiej sceny bukmacherskiej. Mowa tu o STS. Jest to idealny bukmacher jeśli chodzi o ofertę zakładów na e-sport, tenis, Betgames, czyli symulowane gry karciane są naprawdę warte uwagi, oraz jakość wykonania strony internetowej. Bardzo dobre są także promocje.

Dlaczego więc STS trafił dopiero na trzecie miejsce w rankingu? Jak zapewne się domyślacie, wszystko rozchodzi się o kursy bukmacherskie, które niestety nie należą do najlepszych. Fortuna i Forbet oferują nam dużo wyższe kursy, przez co niestety nie możemy wstawić STS wyżej w rankingu. Niemniej jednak jest to bardzo dobry bukmacher, z którego usług zdecydowanie warto skorzystać. Dodatkowo na www.STS.pl mamy obecnie bardzo ciekawe promocje i bonusy za darmo z kodem promocyjnym „BETONLINE„.

Miejsce 4 – Totolotek

Nie polecamy natomiast innego bukmachera weterana, jakim jest Totolotek. W przypadku tej spółki mamy do czynienia z kiepskimi kursami i tragiczną stroną internetową, która znacząco utrudnia obstawianie. Na pochwałę zasługuja natomiast promocje oraz świetna aplikacja mobilna. Niestety jakość bukmachera Totolotek mocno nas rozczarowała, a co za tym idzie, odradzamy korzystanie z tej firmy. Bukmacherzy zajmujący pozycję od 1 do 3 są dużo lepsi.

zakłady bukmacherskie dla polaków
Superbet nowa oferta darmowych freebetów

Miejsce 5 – Betfan

Bukmacher Betfan zajął ostatnie miejsce, ale nie traci zbyt wiele do Totolotka. Niemniej jednak jest to kolejny bukmacher, który swoją ofertą nie zachwyca. Strona internetowa www.betfan.pl i aplikacja mobilna to największe zalety tej firmy. Na minus natomiast kursy i promocje. 

Jak podoba Wam się nasz ranking bukmacherów? Czy to, co Wam zaproponowaliśmy, jest zgodne z Waszymi oczekiwaniami? Mamy nadzieję, że tak, bo trochę się nad tym napracowaliśmy. Na razie to koniec, życzymy Wam powodzenia w typowaniu! Mamy nadzieję, że wygrane okażą się wysokie!