Nikt chyba nie spodziewał się, że esport zrobi tak wielką karierę. Jeszcze 10 lat temu mistrzostwa świata rozgrywały się w piwnicach twórców gier i były oglądane przez 20 osób, z czego połowa nie wiedziała na co przyszła, ale obiecali pizzę i piwo gratis to czemu nie spróbować. Obecnie turnieje w najbardziej rozpoznawalnych grach toczone są na wielkich arenach i stadionach, a rozgrywki w jednej chwili śledzi dziesiątki tysięcy osób na trybunach i miliony przed ekranami telewizorów i komputerów. 

obstawianie na e-sport
E-sport w zakładach bukmacherskich w Polsce

Dlaczego e-sport jest tak popularny w Polsce?

Skąd taka popularność tej dyscypliny „sportu”? Zapewne z jej łatwej dostępności. Prawie każdy ma komputer lub konsolę oraz dostęp do internetu. Tytuły e-sportowe nie wymagają od graczy sprzętu wyjątkowej jakości, więc większość osób jest w stanie sobie na niego pozwolić. W dodatku gry tego typu są dostępne za darmo albo po uiszczeniu niewielkiej opłaty. Dodajmy do tego coraz większe nakłady na cyfrową rozrywkę i mamy odpowiedź na  zadane pytanie. 

Gracze esportowi, mimo że nie wymaga się od nich bycia w niesamowitej formie, muszą wykazać się refleksem, opanowaniem i umiejętnościami manualnymi. Wszystko to sprawia, że e-sport traktowany jest już na równi z prawdziwym e-sportem, a gracze zarabiają więcej niż niektórzy profesjonalni sportowcy. Nie tak ciężko zostać także zawodowym graczem, gdyż ilość turniejów i drużyn w nich startujących przyrasta wręcz w zastraszającym tempie. Co jednak ma zrobić osoba, która z cyfrową rozrywką ma niewiele wspólnego, ale lubi sobie rekreacyjnie pograć i popatrzeć na pojedynki zawodowców?

Wystarczy tylko połączyć przyjemne (znajomość gry wynikająca z grania i oglądania jak ktoś gra) z pożytecznym (możliwość uzyskania dochodu z bukmacherki). 

bukmacher betfan bonus bez ryzyka
Legalny bukmacher Betfan – Kod promocyjny na bonus bez ryzyka

Zakłady bukmacherskie na e-sport

Każdy z nas może bez problemu skupić się na obstawianiu meczy e-sportowych. Wszyscy polscy bukmacherzy oferują już swoim graczom tę możliwość. Należy jednak uważać i nie rzucać się z motyką na księżyc. Podobnie jak obstawianie prawdziwych sportów, e-sporty wymagają od gracza dobrej znajomości dyscypliny, którą obstawiamy oraz dokładnych zasad gry.

Obstawianie meczy e-sportowych pozwala nam osiągnąć dokładnie takie same zarobki jak typowanie innych sportów. W dodatku liczba rozgrywek stale się zwiększa, dzięki czemu praktycznie każdego dnia mamy możliwość obstawienia nowych spotkań. Zwiększa się także ilość dostępnych rynków, dzięki czemu nie jesteśmy już zobowiązani do obstawiania tylko zwycięzcy danego spotkania, ale możemy również obstawiać ilość zabójstw w danym meczu, zwycięzców poszczególnych map, najlepszego gracza i wiele innych.

E-sport jest szczególnie popularny wśród młodych ludzi, ale nie oznacza to, że starsi typujący nie znajdą tu dla siebie miejsca. Zazwyczaj wolą oni jednak zostać przy tradycyjnych sportach, gdyż nie potrafią zrozumieć fenomenu gier komputerowych.

nowy bonus w betclic
Darmowy bonus bez ryzyka w Betclic – Kod promocyjny: KOD510

Najpopularniejsze gry e-sportowe do obstawiania

Jakie gry e-sportowe są najbardziej popularne do obstawiania w zakładach bukmacherskich? Z pewnością możemy tu wyróżnić League of Legends (LOL). Gra ta polega na starciu dwóch pięcioosobowych drużyn, które mają za zadanie zniszczyć bazę przeciwnika. Do dyspozycji mają ponad 100 postaci, z których każda posiada unikalne zdolności. Grą niewiele mniej popularną jest Dota 2, której zasady polegają mniej więcej na tym samym. Nie można zapominać także o grze Counter Strike: Global Offensive. Tutaj także dwie pięcioosobowe drużyny toczą pojedynek między sobą. Jeden zespół odgrywa rolę terrorystów, drugi antyterrorystów. Terroryści mają za zadanie wysadzić cel, a druga drużyna musi im to uniemożliwić. Mimo, że zasady w tych grach wydają się bardzo proste to w rzeczywistości dobra gra jest dużym wyzwaniem.