Liga hiszpańska bez wątpienia jest jedną z najbardziej popularnych, najlepiej opłacanych i najwyższych poziomem. Cieszy się ogromną popularnością nie tylko wśród kibiców, także tych z naszego kraju, ale i typerów. Mówi się nawet, że jest „tuż za polską Ekstraklasą”. Nie dziwi więc fakt, że bukmacherzy swoją ofertę na nią przygotowują pieczołowicie i traktują iście priorytetowo. Po którą powinniśmy sięgnąć chcąc zarobić jak najwięcej? Jak podejść do typowania, które w tym przypadku wcale nie jest tak łatwe, jak mogłoby się wydawać? To wyjaśni nasz przewodnik po lidze hiszpańskiej.

la liga jak obstawiać mecze
Jak skutecznie obstawiać mecze La Liga?

5 cennych wskazówek na typowanie ligi hiszpańskiej La Liga

Hiszpanie słyną ze swojego temperamentu, który ma swoje odbicie również w specyfice najwyższej klasą ligi piłkarskiej tego kraju. Spotkania w jej obrębie cechują się dużym dynamizmem – w wielu z nich potrafi padać dużo bramek, co przyczynia się też do jej atrakcyjności z perspektywy kibica. Jak jednak podejść do tego będąc typerem? Czy obstawianie piłki nożnej, a szczególnie La Liga może być opłacalne? Poniższe 5 wskazówek powinno nieco w tym pomóc.

 1. Analiza stanowi bazę wypadkową do sukcesywnego typowania – to od niej powinniśmy wszystko zacząć. Kluczem jest interesowanie się ligą – znajomość jej tabeli, aktualnej fazy rozgrywek i formy poszczególnych zespołów. Warto wypisać sobie słabe i mocne strony każdego z nich, by później je porównywać. Dobra analiza otworzy przed nami dodatkowe rynki, wymagające większej wiedzy, ale pozwalające zarobić znacznie więcej.
 2. Kursy bukmacherskie są w stanie powiedzieć nam naprawdę dużo – dzięki kursom określimy, któremu z zespołów bukmacher daje większe szanse na wygraną. Możemy wykorzystać to na swoją korzyść, ale zawsze powinniśmy to zestawiać z naszymi danymi (z analizy, a jakże). Nie zawsze bukmacher ma rację, a tak właściwie często jej nie ma.
 3. Wybór dobrego bukmachera da nam wiele – dobry bukmacher da nam dostęp do wszystkich spotkań w obrębie La Liga, a także atrakcyjnych kursów, które pozwolą nam wycisnąć najwięcej z naszych kuponów.
 4. Korzystanie z różnych rynków bukmacherskich przyniesie nam wiele korzyści – niestandardowe rynki bukmacherskie to możliwość większego zarobku, związana z większym ryzykiem. Sięgajmy po nie po nabraniu odpowiedniego doświadczenia.
 5. Umiejętne zarządzanie budżetem jest czymś niezwykle ważnym – pamiętajmy, że gramy o prawdziwe pieniądze. Umiejętnie nimi zarządzajmy, nigdy nie stawiając wszystkiego na jedną kartę – może to okazać się zgubne.

29 PLN bez depozytu w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

Rynki bukmacherskie na ligę hiszpańską

Większość bukmacherów działających legalnie w naszym kraju daje wiele opcji na typowanie La Ligi. Do tych cieszących się największym zainteresowaniem należą rynki:

 • 1X2 – zdecydowanie najpopularniejszy schemat obstawiania, w której wskazujemy wynik danego spotkania sportowego (zwycięstwo któregoś z zespołów lub remis).
 • Dokładny wynik – jeden z trudniejszych, zwłaszcza w lidze hiszpańskiej, rynków, zmuszających nas do wytypowania dokładnego wyniku spotkania.
 • Handicap – w tej opcji typujemy dopiero po dodaniu słabszej (naszym zdaniem) drużyny wirtualnych bramek na start celem wyrównania jej szans z przeciwnikiem.
 • Rzuty rożne – wskazujemy liczbę rzutów rożnych podyktowanych w czasie meczu, w formie poniżej / powyżej danej wartości.
 • Kartki – jako że w lidze hiszpańskiej gra się bardzo żywiołowo, często dochodzi tu też do przewinień. W typach tych wskazujemy, ile kartek wyciągnie arbiter w czasie spotkania.
gra w pokera legalnie 2021
Legalny poker online w STS z bonusem bez depozytu

Bukmacherzy z najlepszą ofertą zakładów na La Liga

La Liga znajduje swoje miejsce w obrębie oferty każdego z polskich bukmacherów – nie przez każdego jest jednak traktowana w taki sam sposób. Różnica jest przede wszystkim w kursach i ofercie zakładów, a promocje i bonusy sa bardzo podobne. Zakłady live dostępne są u każdego legalnego bukmachera online. Poniżej prezentujemy sylwetki tych, którzy zdecydowanie zasługują na zainteresowanie pod kątem obstawiania jej.

La Liga w ofercie bukmachera STS

STS, a więc najpopularniejszy bukmacher w Polsce swoją ofertą na ligę hiszpańską przyciąga wielu jej sympatyków. Daje dostęp do mocno konkurencyjnych kursów i wielu opcji bukmacherskich, przy okazji transmitując wiele spotkań na żywo. Za darmo, jeśli typujemy na stronie www.sts.pl. Obecnie wiele darmowych promocji z kodem bonusowym „BETONLINE„.

La Liga w ofercie bukmachera Fortuna

Oferta Fortuny na ligę hiszpańską jest kompletna i niezwykle atrakcyjna. Mocno konkurencyjne kursy uzupełnia ona mnóstwem promocji, w tym bonusami powitalnymi (aż trzema). Podobnie, jak główny konkurent, daje ona też dostęp do transmisji telewizyjnych.

La Liga w ofercie bukmachera Betfan

Betfan, promowany przez samego Mariusza Pudzianowskiego, jest gwarantem kompleksowego pokrycia ligi hiszpańskiej. Dla wielu spotkań bukmacher Betfan proponuje najwyższe kursy, a jego Pakiet Pudziana stanowi jedną z najlepszych akcji bonusowych na rynku.