Rynek bukmacherski rozwija się w Polsce w sposób bardzo dynamiczny. Cały czas pojawiają się nowe, w pełni legalne firmy bukmacherskie, które przygotowują dla swoich graczy niezwykle atrakcyjne oferty startowe. W dalszym ciągu funkcjonują jednak tacy bukmacherzy, którzy nie mają odpowiednich uprawnień do świadczenia usług bukmacherskich na terenie Polski. W 2017 roku doszło do znowelizowania ustawy antyhazardowej. Nowe przepisy nałożyły na firmy bukmacherskie szereg rygorystycznych obowiązków i obostrzeń. Od tej pory każdy podmiot chcący świadczyć usługi bukmacherskie, musi w pierwszej kolejności uzyskać stosowne zezwolenie od Ministerstwa Finansów. Od 1 kwietnia 2017 roku działa specjalny rejestr bukmacherskich domen zakazanych, czyli nielegalnych bukmacherów. Dlaczego nie opłaca się grać u nielegalnych bukmacherów? Którzy bukmacherzy są w Polsce nielegalni? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w tym krótkim artykule. 

Którzy bukmacherzy są nielegalni?
Którzy bukmacherzy w Polsce są nielegalni?

Bukmacher nielegalny, czyli bez licencji od Ministerstwa Finansów 

Bukmacher nielegalny to w największym skrócie taki, który nie posiada specjalnego zezwolenia od Ministerstwa Finansów na obsługiwanie zakładów wzajemnych na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. Warto jednak zdać sobie sprawę z tego, że wiele nielegalnych firm bukmacherskich jest obecnie nawet bardziej popularnych od w pełni legalnych, nowych polskich bukmacherów. Wśród takich firm należy wspomnieć przede wszystkim o takich bukmacherach jak Expekt czy Bet365. Niestety, na ten moment żaden z zagranicznych nielegalnych bukmacherów w Polsce nie zdecydował się na rozpoczęcie procedury ubiegania się o uzyskanie licencji na obsługiwanie zakładów bukmacherskich na terenie Polski. 

Od pewnego czasu słyszy się informacje, że niektóre nielegalne firmy bukmacherskie podejmują starania mające na celu uzyskanie licencji od Ministerstwa Finansów. Polacy uwielbiają zakłady bukmacherskie, dlatego każdej firmie zagranicznej powinno zależeć na jak najszybszym wejściu na nasz rynek. Kilka lat temu wiele nielegalnych dziś firm bukmacherskich mocno inwestowało w obecność na naszym rynku.

Na przykład nielegalny dziś bukmacher Expekt zajmował się sponsorowaniem polskiej reprezentacji w piłce nożnej, a twarzą tego bukmachera był Zbigniew Boniek pełniący funkcję prezesa PZPN. Drugi z nielegalnych obecnie bukmacherów, Bet at Home sponsorował polską drużynę skoczków narciarskich, zaś Unibet pierwszą ligę w piłce nożnej. Jeszcze kiedyś nielegalny Betclic był bardzo aktywny w sponsoringu, a dzisiaj Betclic należy do najlepszych bukmacherów online w Polsce, który działają z licencją. Dopóki firmy te nie uzyskają zezwolenia od polskiego Ministerstwa Finansów, będą widniały na liście nielegalnych bukmacherów. 

Co grozi za grę u nielegalnych bukmacherów?

Wśród nielegalnych firm bukmacherskich największą popularnością dalej cieszy się legendarny Bet365. Mnóstwo internautów w dalszym ciągu poszukuje jakichkolwiek informacji na temat działalności tego bukmachera. Po wejściu na jego stronę internetową naszym oczom ukazuje się komunikat, iż bukmacher ten nie oferuje już usług na ternie Rzeczpospolitej Polskiej. Co ciekawe, wiele nielegalnych firm bukmacherskich działa zupełnie inaczej. Pozwalają na rejestrację polskim użytkownikom a także oferują im atrakcyjne bonusy i promocje. 

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
efortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
betfan.pl600 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Gracze zainteresowani ofertą nielegalnych firm bukmacherskich omijają przepisy ustawy antyhazardowej poprzez logowanie się u takich bukmacherów za pomocą zmienionego VPN. Sama rejestracja czy wpłacenie depozytu to tylko połowa sukcesu. Po wygraniu jakiegoś kuponu przychodzi czas na wypłatę środków. Z tym możemy mieć największy problem, ponieważ operatorzy płatności internetowych z reguły blokują takie transakcje.