Dlaczego czasami w zakładach bukmacherskich warto zdecydować się na kontrowanie? Kiedy jest on optymalny? W jakich sytuacjach kontrowanie mija się natomiast z celem? Poznaj wszystkie najważniejsze informacje dotyczące tego właśnie zagadnienia.

kiedy kontrować w bukmacherce
Kiedy kontrować zakłady bukmacherskie?

Kiedy w zakładach bukmacherskich jest możliwa kontra?

Czym w ogóle cechuje się kontra w zakładach bukmacherskich? Dla osób początkujących ten właśnie temat może wydawać się nieco enigmatyczny. Na szczęście sprawa nie jest zbytnio skomplikowana. O kontrze w zakładach bukmacherskich mówimy wtedy, kiedy chcemy zabezpieczyć swój majątek (jednocześnie godząc się na to, że wygrana z danego kuponu akumulowanego nie będzie aż tak duża, jak na samym początku). Załóżmy, że zagrałeś trzy spotkania. Dwa już weszły. Obawiasz się jednak o to, co wydarzy się w trzeciej potyczce. Zagrałeś na gospodarzy po kursie 2.00? Masz sporo do wygrania, ale nachodzą Cię wątpliwości, czy rzeczywiście Ci się uda? Jest opcja, by ryzyko było zminimalizowane praktycznie do zera. W takiej właśnie sytuacji mówimy o kontrze. Możesz bowiem swobodnie zagrać np. w innej firmie bukmacherskiej na to, że wejdzie podwójna szansa (x2). Wtedy na pewno coś wygrasz. Albo na pierwszym kuponie, gdzie masz już dwa trafione typy i wskazanie na gospodarzy. Albo na drugim kuponie, gdzie postawiłeś tylko na podwójną szansę…

29 PLN bez depozytu w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

Kontry można grać w przypadku zdarzeń obstawianych przed meczem, szczególnie, że zakłady live są w naszym kraju bardzo popularne. Możesz bowiem nieco zaryzykować i poczekać np. do 20 minuty. Jeśli do tego momentu gospodarze nie strzelą bramki na 1:0, to i tak masz okazję postawić potem na remis lub triumf gości (po nieco słabszym kursie). Możliwości jest zatem bardzo dużo, a gracze chętnie z nich korzystają. Aby to było możliwe, warto posiadać konta minimum w kilku firmach bukmacherskich. Na pewno dobrze byłoby mieć też niedaleko (tak na wszelki wypadek) punkty stacjonarne. Im więcej takich opcji, tym większe pole do manewru w aspekcie kontrowania.

Kiedy zdecydować się na kontrowanie?

Często jest tak, że nie wchodzi nam dosłownie jeden mecz na kuponie. Czasami nie warto zatem ryzykować, bo taka sama sytuacja może mieć miejsce także w Twoim przypadku. Trafiłeś już pięć spotkań? Przed Tobą tylko szósta konfrontacja? Jeśli masz sporo do wygrania, to kontra jest na pewno opcją, która powinna być przez Ciebie co najmniej rozważona. Dużo zależy też od kursu na ostatnim kuponie. Jeśli jest stosunkowo niski, to ewentualna kontra (po wysokim kursie) nie będzie aż tak bardzo kosztowna. Jak zaś efektywnie kontrować? Sposobów nie brakuje. Można tak dobrać poszczególne stawki, by wynik ostatniego meczu nie miał już wpływu na liczbę zarobionych pieniędzy.

betfan bez depozytu
Betfan najlepszy bonus bez ryzyka w Polsce

Chodzi o to, że wtedy wygrywasz dokładnie tyle samo (przy pierwszym oraz przy drugim kuponie). To jednak nie jedyna alternatywa. Można także tak zagrać, żeby w przypadku jednej z opcji otrzymać zwrot poniesionych kosztów. Często typerzy decyduje się na ten wariant. Oceniają, która opcja jest w danym momencie najbardziej prawdopodobna. Jeśli wszystko pójdzie po ich myśli, to wygrywają sporo pieniędzy (chociaż oczywiście mniej niż mogliby zgarnąć przed kontrowaniem). Jeśli ma miejsce niespodzianka, to wtedy gracz otrzymuje zwrot stawki (po zsumowaniu wygranych i poniesionych kosztów).

W jakiej sytuacji lepiej odpuścić?

Czasami kontrowanie nie ma żadnego sensu… Kiedy? Na Twoim kuponie jest kilka plusów, aczkolwiek cały czas do rozegrania zostały dwie albo nawet trzy potyczki? W takiej sytuacji kontra nie będzie logiczna. Może bowiem okazać się tak, że po „pokryciu” wszystkich dostępnych opcji będziesz na sporym minusie. Najlepiej zatem zdecydować się na wykonanie tego ruchu, kiedy mamy do rozegrania tylko jedną potyczkę…

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
efortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
betfan.pl600 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Wszystko musi być dokładnie przemyślane, a potem policzone. Korzystaj z pomocnych kalkulatorów stosowanych w zakładach bukmacherskich. W sieci nie brakuje zaś takich właśnie narzędzi. Kiedy jeszcze kontra jest pozbawiona logiki? Jeśli na pierwszym kuponie pozostał kurs np. 3.00, to ewentualna kontra musiałaby być bardzo kosztowna. Wszak kurs przeciwstawny (pokrywający wszelkie dostępne w tym momencie opcje) wynosi mniej więcej 1.30. Gracz musi zatem zastanowić się, czy będzie to dla niego po prostu rentowne.

Kontrowanie w bukach online i punktach stacjonarnych

Spodobała Ci się taka opcja? Nie da się ukryć, że w wielu sytuacjach kontrowanie bardzo się przydaje. Trzeba się jednak do wszystkiego odpowiednio wcześnie przygotować. Najlepiej posiadać kilka albo nawet kilkanaście kont w firmach bukmacherskich. Po co? Teoretycznie można zagrać x2 (kiedy masz wcześniej typ na gospodarzy) w jednym i tym samym buku. Warto jednak poszukać bardziej rentownych rozwiązań. Takie są do znalezienia w innych firmach bukmacherskich.

Pamiętaj, że możesz kontrować nie tylko obstawiając zakłady bukmacherskie online. Nic nie stoi na przeszkodzie, by zadbać o swoje interesy także w punktach stacjonarnych. Jeśli jednak nie mieszkasz blisko takich miejsc, to tym bardziej skup się na posiadaniu wielu kont w wielu firmach bukmacherskich. Na pewno na tym aspekcie nie stracisz. Rejestracja nic nie kosztuje. Tak samo, jak prowadzenie konta. A przynajmniej będziesz miał o wiele większe pole do manewru.