Jeżeli mielibyśmy wskazać najpopularniejszą w Polsce i na świecie dyscyplinę sportową, w chwili obecnej wybór byłby prosty – piłka nożna. Prawdą jest, że jest ona bezkonkurencyjna i doskonale zdają sobie z tego sprawę nie tylko kibice, ale też serwisy bukmacherskie, które praktycznie opierają swoją ofertę właśnie na niej. Jak jednak podejść do niej z perspektywy obstawiającego?

jak obstawiac mecze piłki nożnej
Jak skutecznie obstawiać zakłady na piłkę nożna?

Obstawianie piłki nożnej – na żywo i przedmeczowo

W obstawianiu piłki nożnej u polskich bukmacherów zdecydowanie króluje model 1X2 (a zatem taki, w którym wybieramy jeden z trzech rezultatów spotkania – wygraną pierwszej drużyny, remis i wygraną drugiego zespołu), choć – częściej w przypadku obstawiania „na żywo” – spotkamy się również z zakładami poniżej / powyżej (na przykład odnoszących się do zdobywanych bramek, rzutów rożnych czy kartek). Jeżeli z kolei chodzi o obstawianie, musimy kierować się prostą zasadą – odpowiednie przygotowanie jest i skorelowanie wiedzy z kursami jest w stanie przynieść nam zamierzony sukces. Dlatego też zadbajmy o to, by:

  • przeanalizować każdą z drużyn – analiza to absolutna podstawa – już zawczasu przygotujmy się, poznajmy pełny skład i mocne strony drużyny i skorelujmy to z drużyną przeciwną;
  • spojrzeć na historię meczów – wiele na temat spotkania mogą powiedzieć ostatnie spotkania każdej z drużyn, które nie tylko wskazują na formę, ale i mogą określać morale – to ma niebagatelne znaczenie w przypadku spotkań w piłce nożnej;
  • zapoznać się z opiniami ekspertów – eksperci, nawet nie Ci w obstawianiu, są w stanie mnóstwo powiedzieć – oglądajmy więc studia przedmeczowe, a także te po meczach; są doskonałym źródłem wiarygodnych informacji;
  • zestawić to z kursami – bukmacher dopasowuje kursy do szans danej drużyny na zwycięstwo – czasem warto zaryzykować i postawić na „valuebet”, ale często rozsądnie jest podążać za wyborem samego bukmachera.

29 PLN bez depozytu w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

Wyżej wspomniane działania tyczą się zarówno zakładów przedmeczowych na piłkę nożną, jak i zakłady live, które są bardzo u nas popularne. W tym drugim przypadku w grę wchodzi jeszcze stres związany z presją czasu i znacznie większą dostępnością opcji zakładów (możemy chociażby postawić na strzelca przyszłej bramki). Choć czasu mamy tutaj niewiele, nie podejmujmy pochopnych decyzji, a przede wszystkim nie spieszmy się z ich podejmowaniem – poczekajmy, aż drużyny stworzą nam pełen obraz całego spotkania, pokazując, jaka jest ich forma konkretnie w nim.

Gdzie obstawiać piłkę nożną?

Na rynku zakładów sportowych w Polsce jest wielu bukmacherów, ale tylko kilku z nich może pochwalić się ofertą, kursami i marżę na piłkę nożna, która jest atrakcyjna dla gracza. Poniżej kilka firm, u których typowanie meczów piłkarskich jest najbardziej opłacalne.

Piłka nożna u bukmachera STS

U bukmachera STS, działającego na polskim rynku od 1997 roku i będącego głównym sponsorem Reprezentacji Polski w Piłce Nożnej (męskiej) mamy do czynienia z bardzo szeroką ofertą właśnie w zakresie piłki nożnej. Bukmacher STS pokrywa większość spotkań w obrębie tej dyscypliny, w tym wszystkie reprezentacyjne, puchary europejskie oraz ligi krajowe (w tym te najmocniejsze – niemiecką, włoską, hiszpańską, niemiecką i inne).

gra w pokera legalnie 2021
Legalny poker online w STS z bonusem bez depozytu

Piłka nożna u bukmachera Fortuna

Działająca na rynku od 1996 roku Fortuna już zdążyła sobie zaskarbić sympatię fanów 1 Ligi Męskiej Piłki Nożnej w naszym kraju, którą pokrywa zdecydowanie najlepiej w Polsce – nic dziwnego, skoro jest jej głównym i tytularnym sponsorem. Nie tylko śledzący tę ligę powinni się zdecydować na tego bukmachera – sam stara się pokryć również inne rozgrywki, na poziomie reprezentacyjnym oraz klubowym.

Piłka nożna u bukmachera Betfan

Istniejący od 2018 roku bukmacher Betfan przedstawia kompletną ofertę na spotkania rangi reprezentacyjnym, jednak dobrze pokrywa również spotkania na polu klubowym. Jego oferta jest kompletna, a bonusy dla nowych graczy w Betfan – solidne i możliwe do zastosowania właśnie w jej przypadku.

Czy typowanie meczów piłkarskich przynosi zysk?

Choć piłka nożna wydaje się jasna pod względem zasad, a wielu kibiców może uznać obstawianie jej za proste, tak naprawdę mija się to z prawdą – tylko właściwie do tego podchodząc i odpowiednio się do tego przygotowując jesteśmy w stanie nie tylko obstawiać, ale i odnosić w tym sukcesy. Niezależnie od tego, czy robimy to w formule „na żywo”, czy też skupiamy się na zakładach przedmeczowych.

Typowanie meczów piłkarskich bez przygotowania, czyli dobrej analizy przed meczem może być bardzo kosztowne, dlatego zawsze bądźmy przygotowani żeby nasze obstawianie piłki nożnej nie spowodowało bankructwa. Jest tyle dobrych for czy blogów bukmacherskich, na których zawodowi typerzy publikują swoje propozycje, przykładowo największe forum profesjonalnych graczy BetOnline od ponad 15 lat daje zarobić dzięki typerom, którzy dzielą się swoimi typami i analizami bukmacherskimi. Korzystajmy z nich, gdyż sa one oczywiście bezpłatne.