Wielu graczy przywiązuje dużą wagę do czytania kursów bukmacherskich, ale zapominają też, że nie zawsze cała gra na nich polega. Dlatego też dzisiaj pokażemy Ci, co jest wartościowe i na co nie należy zwracać uwagi podczas nauki czytania kursów bukmacherskich!

Jak czytać kursy bukmacherskie? Poradnik 2021

Dlaczego nie warto polegać tylko i wyłącznie na kursach?

Oczywiście nie ma sensu polegać tylko na kursach bukmacherskich, ponieważ wtedy nie będziesz w stanie wygrywać za często. Aby grać z sensem, powinieneś robić analizy bukmacherskie, fora bukmacherskie i wiele innych aspektów związanych ze zrozumieniem własnej ścieżki obstawiania.

Tak, kursy są ważne, ale z drugiej strony nigdy nie należy ich uważać za najważniejsze. Dlatego nigdy nie powinieneś używać tego jako przewodnika po zakładach – najlepiej dokładnie przeanalizować swoje zakłady, ponieważ możesz uzyskać jak najwięcej z błędów buka. Oprócz stawek warto również wspomnieć o marży i podatkach. Warto się nad tym zastanowić, ponieważ średnio 12% podatku i marży zmniejszą Twój zakład średnio o 20%.

STS najlepszy bonus bez depozytu
STS najlepszy bonus bez depozytu

Jakich kursów lepiej unikać?

Oczywiście tych najniższych. Wiesz, że teoretycznie możesz wygrać wtedy najwięcej zwycięstw, ale z drugiej strony musisz wiedzieć, że czasami zdarzają się niespodzianki w sporcie – drużyny, które powinny były wygrać, przegrywają. Trudno oczekiwać, że konkretna drużyna wygra wszystkie mecze.

W końcu bukmacherzy też to wiedzą, nic więc dziwnego, że czasami nawet najlepsze drużyny piłkarskie mają różne kursy. Dlatego zalecamy, aby nie obstawiać zakładów zbyt nisko. Ponadto nie powinieneś stawiać zbyt wysoko. Ci z branży gier, którzy znają zagrywki bukmacherów, wiedzą, że szansa na sukces jest stosunkowo niewielka. Jednak jest wielu ludzi, którzy próbują wygrać z kursem wyższym niż 4,00. Jednak w normalnych okolicznościach ich kupony po prostu będą przegrane, z racji tego, że ciężko jest ograć bukmachera na takich stawkach.

Rankingi pomogą ci ze sprawdzaniem kursów

Dzięki rankingom możesz uzyskać szybko wszystkie kluczowe informacje. Warto jest z nich korzystać, aby nie tracić czasu na obstawianie zakładów, które nie przynoszą najwięcej gotówki.

Pamiętaj jednak, że nie ma jednolitego rankingu bukmacherów dla wszystkich. Dlatego najlepiej jest wybrać taki typ serwisu, który jest zarządzany tylko przez osoby, które znają się na rzeczy. Ważne jest, aby zweryfikować ich doświadczenie. Wiele osób nawet się nad tym nie zastanawiało, ale ważna jest też niezależność serwisu, z którego korzystamy – w końcu, jeśli strona jest sponsorowana przez bukmachera, to nie jest to zbyt obiektywne, prawda? Pamiętaj jednak, że ostateczny wybór należy do Ciebie.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
efortuna.plFreebet 20 PLNKod: BETONLINE
betfan.pl600 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Czy zatem warto jest lekceważyć kursy?

Nie, chodzi tu o to, aby znaleźć ten złoty środek. Naturalnie nie można całkowicie lekceważyć kursów bukmacherskich całkowicie, ale z drugiej strony nie mogą one być najważniejsze, ponieważ wtedy też legalny bukmacher będzie zawsze z nami wygrywać.


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.