Betclic jest jednym z najpopularniejszych serwisów bukmacherskich na świecie, działającym również w Polsce – i to od bardzo dawna. Firma powstała już w 2005 roku, w Londynie, a w chwili obecnej swoją działalność prowadzi z Malty. Większość czynności operacyjnych wykonuje jednak ze swojej siedziby we francuskim Bordeaux, do którego z kolei przeniosła się z Paryża. To we Francji działa zresztą najprężniej, działając na polu nie tylko klasycznych sportów, ale także obstawiania wyścigów konnych czy też prowadzenia salonów z pokerem online.

czy betclic to dobry bukmacher
Jak obstawiać zakłady w Betclic Polska?

W Polsce firma działała już od dłuższego czasu, jednak z uwagi na zaostrzenie polskiego prawa pod kątem hazardu i pamiętną Ustawę Hazardową, musiała zniknąć z naszego kraju na dłuższy czas. Licencję na prowadzenie działalności uzyskała od Ministerstwa Finansów 26 września 2018 roku, jednak nie jest to data równoznaczna z datą powrotu do Polski. Ten notuje się dopiero na lipiec 2019 roku. Firma jest jednym z 18 podmiotów mogących świadczyć tego typu usługi w Polsce i przez Internet. Oficjalna strona bukmachera Betclic Polska znajduje się pod adresem www.betclic.pl. Z kodem promocyjnym „KOD550” można odebrać najwyższy cashback aż do 550 PLN.

Płatności – jak wpłacać i wypłacać na Betclic?

Oczywistym jest, że aby obstawić jakiekolwiek spotkanie musimy przelać odpowiednie fundusze na nasze wirtualne konto w Betclic. Wypłaty można dokonać na kilka różnych sposobów, a jednym z tych podstawowych i najczęściej wykorzystywanym jest użycie karty płatniczej. Pozawala to na natychmiastowe trafienie środków na nasze konto i cieszenie się z możliwości obstawiania tuż po dokonaniu płatności. Betclic posiada umowę z operatorem serwisu Przelewy24, w związku z czym daje możliwość przelania pieniędzy na konto za pośrednictwem tak zwanych „szybkich płatności” – logujemy się bezpośrednio do banku i dokonujemy przelewu, a pieniędzmi – podobnie, jak w poprzednim przypadku – cieszymy się po kilku chwilach. Plusem jest dostęp do większości działających w Polsce banków oraz oczywiście potwierdzenia przelania pieniędzy na rzecz Betclic.

Wielbiciele bardziej tradycyjnych metod wpłacania pieniędzy na swoje internetowe konto zawsze mogą skorzystać z opcji dokonania zwykłego przelewu, chociażby na okienku w poczcie. Muszą jednak pamiętać, że w tym przypadku pieniądze idą najdłużej – może im to zająć nawet 5 dni (choć zazwyczaj czas oczekiwania wynosi 24-72 godzin).

bonus w betclic na rok 2020
Legalny bukmacher Betclic – Kod promocyjny na bonus

Wszystkie ze wspomnianych powyżej metod wpłacania pieniędzy na nasze konto w Betclic są bezprowizyjne – dokładnie tyle, ile wpłacamy pojawia się na naszym koncie. Co ważne, płacąc przez kartę płatniczą musimy wpłacić minimalnie 30 złotych – obie pozostałe płatności znoszą ten limit do złotówki. Odgórna granica wpłacanych środków wynosi 100 tysięcy złotych przy jednorazowej płatności. Choć samych metod wpłacania gotówki jest znacznie mniej, niż na zagranicznym serwisie operatora, powinny one spełnić wymagania każdego Polaka (brakować może jedynie wpłat przez Skrill czy Neteller, z których korzysta sporo Polaków).

Jeżeli chodzi o wypłacanie zgromadzonych środków, tego dokonuje się zaledwie jedną metodą – przelewem bankowym. Nie jest to jednak własne widzimisię Betclica, a coś, co reguluje prawo – Ustawa Hazardowa wprowadza wymóg umożliwiania wypłacania pieniędzy wyłącznie tym sposobem. Należy więc pamiętać, aby w momencie wypłacania podać Betclicowi numer i podstawowe informacje dotyczące konta. Szczególną uwagę należy zwrócić właśnie na te „dodatkowe informacje” – imię i nazwisko właściciela rachunku muszą się zgadzać z danymi podanymi na platformie bukmacherskiej. W przeciwnym wypadku przejście przez cały proces będzie znacząco utrudnione. Niestety, to wszystko jest traktowane bardzo poważnie i rygorystycznie.

Oferta zakładów bukmacherskich w Betclic

Oferta zakładów Betclic obejmuje swoim zasięgiem większość istniejących dyscyplin sportowych (których jest kilkadziesiąt) i najważniejszych mistrzostw rozgrywających się w ich ramach. Zdecydowanie największą popularnością w naszym kraju cieszy się oczywiście piłka nożna i siatkówka, wraz z naszymi własnymi ligami krajowymi, ale równie dobrze obstawiać można spotkania chociażby amerykańskich lig NHL, NBA i NFL.

Betclic jest jednym z pierwszych bukmacherów, którzy do swojej oferty wprowadzili możliwość obstawiania spotkań e-sportowych. Choć oferta pod tym względem jest wciąż udoskonalana i poszerzana, w chwili obecnej platforma oferuje wsparcie dla kilku najpopularniejszych gier (w tym League of Legends, CS: GO czy Rainbow Six), które po prostu transmitują rozgrywki w sieci. Można się spodziewać, że ta oferta na e-sport w stosunkowo niedługim czasie ulegnie powiększeniu, aczkolwiek już teraz w obrębie wspomnianych gier obstawiać można niemal wszystkie oficjalne rozgrywki.

Jak już zostało powiedziane wcześniej, oferta firmy Betclic jest na bieżąco zmieniana i udoskonalana, a także dostosowana do pory roku oraz wielkich wydarzeń sportowych, które mają miejsce wyłącznie raz na kilka lat.

darmowy bonus bez depozytu w sts 2020
Bonus STS za rejestrację bez depozytu. Kod promocyjny: BETONLINE

Bonusy i darmowe promocje Betclic Polska

Podstawowym bonusem oferowanym przez platformę Betclic jest bonus powitalny, stworzony z myślą o wszystkich tych, którzy dopiero rozpoczynają współpracę z serwisie. Oferta bonusu powitalnego zakłada możliwość pobrania cashbacku wynoszącego nawet 550 złotych (wszystko zależy od kwoty, jaką przeznaczymy na zakład – w przypadku chęci uzyskania największego zwrotu, musimy obstawić za 568 zł). Aplikuje się on wyłącznie do pierwszego kuponu, a także ma miejsce wyłącznie wtedy, gdy nasze typy będą przegrane – jeżeli będą dobre, oczywiście pobieramy wygraną w normalny dla nas sposób.

Jedną ze stałych promocji na platformie jest tak zwany CashOut, pozwalający zakończyć kupon zanim jeszcze rozstrzygną się wszystkie zdarzenia – możemy dzięki niemu zgarnąć całą wygraną bez konieczności oczekiwania na ostatni mecz na kuponie. Promocją objęte są wszystkie wydarzenia oznaczone plakietką CashOut.

Również stałym bonusem w ofercie Betclic jest tak zwany „Boost”, który oferuje podwyższone kursy na faworytów i najciekawsze wydarzenia sportowe. Te są definiowane przez popularność i zainteresowanie nimi i zazwyczaj są to tak zwane „Hity Dnia”. Można je rozpoznać po specjalnej żółtej rakiecie obok nazwy wydarzenia sportowego, którym jesteśmy zainteresowani..

bukmacher betfan bonus bez ryzyka
Legalny bukmacher Betfan – Kod promocyjny na bonus bez ryzyka

Opinie typerów na temat Betclic

W przypadku oferty firmy Betclic, ciężko jest znaleźć obiektywne opinie na jej temat – jest to, można powiedzieć, zmora serwisów bukmacherskich, opinie na temat których często bazują na emocjach, a rzadko na obiektywności. Wiadomo jest bowiem, że ktoś, kto właśnie przegrał dużo pieniędzy będzie obwiniał platformę. Tak działa mentalność ludzi. Dlatego też poszukując opinii na temat Betclica należy kierować się przede wszystkimi takimi, które skupiają się na jego ofercie oraz stronie techniczno-funkcjonalnej, aniżeli na samych zakładach. Opinie o Betclic warto z kolei szukać na szanowanych forach tematycznych bezpośrednio związanych właśnie z legalnym hazardem. Poniżej prezentujemy kilka wybranych opinii na temat operatora:

  • „Korzystałem już z różnych serwisów do obstawiania, jednak finalnie zostałem z Betcliciem. Wszystko ze względu na wygodę – tutaj mam wszystko pod ręką. Często podróżuję i zwyczajnie nie mam czasu na to, aby przeczesywać Internetu w poszukiwaniu wyników spotkań, a potem porównywać go z moimi zakładami. Tu wszystko jest w jednym.”
  • „Szukałem serwisu, który da mi możliwość szybkiego obstawiania poza domem – Betclic, dzięki swojej świetnej aplikacji mobilnej, pozwala na to i wiele więcej. Zakłady live są doskonałe, szybka rejestracja także. Pieniądze wpłaciłem błyskawicznie i nie nadziałem się przy pierwszym zakładzie, dostając cashback wynoszący ponad 200 zł! Super!”
  • „Oglądam rozgrywki w League of Legends, jednak do tej pory obstawiałem kolejne mecze „o tak zwaną pietruszkę”, w serwisach, w których tak naprawdę robiło się to tylko dla zabawy. Betclic pozwoliło mi przejść na bardziej profesjonalne obstawianie, pewne i legalne! Dobra robota!”
  • „Bardzo chciałam znaleźć serwis bukmacherski, który będzie niezawodny i w chwilach dużych wydarzeń nie będzie niedomagał. Betclic radzi sobie w każdym momencie, można na nim polegać – wszystko zostało przedstawione w sposób intuicyjny… A do tego ta oferta, która pozwoliła mi zainteresować się wieloma nowymi sportami! Jeżeli chodzi o legalne sposoby na obstawianie, Betclic uważam obecnie za ten najlepszy i zdecydowanie godny polecenia”.

Dodatkowe udogodnienia dla graczy

Jednym z największych udogodnień proponowanych przez Betclic jest dostęp do jego aplikacji mobilnej, która nie dość, że działa bardzo sprawnie to niczym nie odstaje od swojej „większej”, komputerowej wersji. Oznacza to, że za jej pośrednictwem możemy szybko dokonywać zakładów – ma to spore znaczenie zwłaszcza w momencie, gdy lubimy obstawiać „na ostatni gwizdek”. Aplikacja mobilna nie ogranicza nas, oferując wszystko to, co jej odpowiednik. Za jej pośrednictwem można się też szybko skontaktować z obsługą klienta.

Bardzo dobrze sprawdza się w akcji również opcja założenia konta tymczasowego – szybka rejestracja to wielka zaleta każdego bukmachera, który posiada taką opcję. Zakładając takowe nie musimy poddawać się procesowi weryfikacji naszych danych, ani też wysyłać skanu dowodu osobistego. Wystarczy wprowadzić podstawowe dane, potwierdzić mail i można już obstawiać. Należy jednak pamiętać, że takie konto działa maksymalnie 90 dni od jego aktywacji. Łącznie można zagrać za 5 tysięcy złotych i jest to suma wszystkich dokonanych zakładów w całym tym „tymczasowym okresie”. Dodatkowo należy pamiętać, że konta tymczasowe nie posiadają możliwości wypłaty jakichkolwiek środków – oczywiście te nie przepadają, jednak czekają na nas do momentu, w którym nie zmienimy rodzaju konta na w pełni zweryfikowane.

Podsumowanie

Betclic jest świetną opcją zarówno dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z obstawianiem spotkań online (w dowolnej dyscyplinie), jak i tych, którzy siedzą w tym trochę dłużej i szukają rozwiązania pewnego, szybkiego i bezawaryjnego. Korzystając z usług tego bukmachera nie tylko zrobi się wszystko szybko, ale każdą operację ma się pod kontrolą – za sprawą aplikacji można nie tylko obstawiać, ale też śledzić wyniki spotkania na bieżąco. Mamy więc wszystko w jednym miejscu, nie musząc wchodzić nigdzie indziej. Przede wszystkim jednak, to wszystko jest po prostu legalne.